Mednarodna žirija
Thierry Brunfaut
BELGIJA
Thierry Brunfaut je partner in izvršni direktor družbe Base Design, mednarodne mreže kreativnih studiev, specializiranih v znamčenju in komunikacijah. Mentorira globalne ekipe, nadzira strateške in konceptualne odločitve v različnih studiih in ščiti duh družbe Base, ki ga oblikuje že skoraj tri desetletja, obenem pa ga njegova otroška muhavost pogosto žene k temu, da se zdrzne, premisli in zavrže vse, kar ga dolgočasi. Thierry zase pravi, da je najsrečnejši, ko poučuje. Z delavnicami, podkasti, predavanji in razmišljanji ustvarja premike v širšem oblikovalskem sektorju. Minimalist do kosti posreduje filozofijo grafične, konceptualne preprostosti, ki je čudovito ilustrirana v njegovi seriji petminutnih plakatov.
Perniclas Bedow
ŠVEDSKA
Perniclas Bedow je ustanovitelj in kreativni direktor oblikovalskega studia Bedow s sedežem v Stockholmu. V studiu se ukvarjajo predvsem z blagovno znamko, embalažo in oblikovanjem knjig, v zadnjem desetletju pa je bilo njihovo delo široko priznano po vsem svetu. Njegovo delo so med drugim nagradili Art Directors Club, Cannes Lions, D & AD, Epica Awards in European Design Awards. V studiu Bedow si že vse od leta 2005 prizadevajo za gradnjo strategij in obrtniških rešitev, pri čemer uporabljajo tako razum kot tudi racionalnost v procesu oblikovanja ter iščejo zadovoljstvo v preprostih dejanjih razmišljanja in ustvarjanja. Vseeno pa se zavedajo, da imata razum in racionalnost omejitve. Menijo, da se delo zdi vredno le, če združimo racionalnost in spretnost z iznajdljivostjo ter se tako otresemo vsega, kar se zdi šablonsko.
Cvetka Požar
SLOVENIJA
Cvetka Požar je umetnostna zgodovinarka, muzejska svetnica in kustosinja v MAO z doktoratom iz razvoja in teorije oblikovanja. Ukvarja se predvsem s proučevanjem zgodovine oblikovanja, zlasti vizualnih komunikacij, in tudi sodobnega oblikovanja. Je kustosinja razstav in avtorica knjig Stoletje plakata: plakat 20. stoletja na Slovenskem ter Vsi na volitve! Plakat kot politični medij na Slovenskem 1945–1999. Kot sokustosinja je sodelovala pri številnih razstavah, med katerimi so Grad – koncepti, predmeti, prostori; Jože Brumen: modernistični oblikovalec in umetniški erudit; Svet znotraj: oblikovanje modernih interierjev, 1930–danes in Iskra: neuvrščeno oblikovanje 1946−1990. Skupaj z ekipo kustosov iz štirih držav je leta 2023 prejela nagrado Europa Nostra za evropski projekt Made in: pripovedi obrti in oblikovanja, ki združuje oblikovalce, raziskovalce in kustose, predane raziskovanju dediščine s sodobno produkcijo.
Lana Cavar
HRVAŠKA
Lana Cavar se z grafičnim oblikovanjem ukvarja od leta 1997, ko je kot študentka zadnjega letnika študija oblikovanja skupaj z Iro Payer ustanovila studio CavarPayer, ki je deloval vse do leta 2008. Delala je pri številnih oblikovalskih projektih s področij arhitekture in kulture za naročnike na Hrvaškem, v Evropi in ZDA ter sodelovala z institucijami, kot so Muzej sodobne umetnosti v Detroitu, MoMA v New Yorku in HAU Hebbel am Ufer v Berlinu. Pomemben je tudi njen prispevek k projektu hrvaškega paviljona za Beneški arhitekturni bienale leta 2010, na letošnjem bienalu pa je navdušila s spremljevalno razstavo gledaliških plakatov, pripravljenih za Hrvaško narodno gledališče.
Gerry Leonidas
ZDRUŽENO KRALJESTVO
Gerry Leonidas je priznani strokovnjak na področju tipografije in oblikovanja pisav. Njegovo potovanje v tipografijo se je začelo sredi osemdesetih let 20. stoletja z delom na področju grafičnega oblikovanja, urejanja in prevajanja leposlovja, periodike in poslovnih dejavnosti. Vzporedno je pridobil diplomo iz poslovne administracije in diplomo iz tiskanega novinarstva. Med študijem je razvijal svoje veščine oblikovanja pisav in delal kot pogodbeni oblikovalec za različne projekte. Leta 1998 je začel poučevati na Univerzi v Readingu in nekaj let pozneje postal redni član osebja. Je eden od ustanovitvenih članov Mednarodne konference o tipografiji in vizualnih komunikacijah (ICTVC) in fundacije Granshan, bil pa je tudi član organizacijskih ali znanstvenih odborov za številne konference, seminarje in delavnice po vsem svetu. Dve desetletji je bil tesno povezan z združenjem Association Typographique Internationale (ATypI) kot član odbora (2004–2010, 2013–2020), podpredsednik (2013–2017) in predsednik (2017–2020).
Nagrade Brumen
Med 302 prejetimi prijavami je žirija izbrala 82 projektov, ki so se uvrstili na 11. bienale Brumen in prejeli priznanje za odlično slovensko oblikovanje Brumen. Najboljši med uvrščenimi projekti so prejeli nagrado Brumen, med njimi pa je le eno delo, najboljše delo bienala, nagrajeno še z veliko nagrado Brumen.
Velika nagrada Brumen
CENTER ROG;
celostna grafična podoba
Ansambel
oblikovanje
Nejc Prah
fotografija
Klemen Ilovar
ilustracija in animacija
Matija Medved
svetovanje
Dan Adlešič
Peter Stupica
naročnik
Center Rog
Identitete
Juicy Marbles;
identiteta
Ljudlje
kreativno vodenje
Vladimir Mićković
oblikovanje
Emil Kozole
Urška Stariha
Miha Artnak
besedilo
Magnus Ruben
ilustracije
Matija Medved
naročnik
Juicy Marbles
Komunikacijska in promocijska gradiva
Kino Šiška serija 2021-2022
Kino Šiška serija 2022-2023
Kino Šiška serija 2023-2024;
serija plakatov
kreativno vodenje, oblikovanje in ilustracija
Matjaž Komel
fotografija
Lea Jelenko
naročnik
Kino Šiška
Publikacije
Universum Plečnik;
katalog
studio AA
oblikovanje
Anja Dellbelo
Aljaž Vesel
izvedbeno oblikovanje
David Molina Gadea
urednikovanje
Tomaž Štoka
naročnik
Muzej za arhitekturo in oblikovanje (MAO)
Informacijsko oblikovanje
Ilustracijski kot;
oblikovanje razstave
oblikovanje razstave
Sara Badovinac
Sara Škarica
Produkcija
Tina Popovič
vodenje projekta
Maša P. Žmitek
naročnik
Center ilustracije
Tipografija
Wesna;
črkovna vrsta
Type Salon
oblikovanje
Alja Herlah
izvedbeno oblikovanje
Krista Likar
Adriana Wiszniakowa
interni projekt organizacije
Katalog 11. bienala Brumen
Katalog poleg predstavitve nagrajenih in uvrščenih projektov vsebuje tudi intervjuje z žiranti, mnenjsko anketo slovenskih oblikovalcev, podatkovne vizualizacije ter indeks vseh prijavljenih del.