objavljeno
17 Jan, 2025

MG ROHR; celostna grafična podoba


Naročnik: MG ROHR


Avtorji:
Arnoldvuga+
Radovan Arnold, kreativno vodenje
David Fartek, likovno vodenje
Črtomir Just, video

Kakšna so bila vaša idejna izhodišča pri projektu? Ste se soočali s kakšnimi omejitvami? Kaj vse je vplivalo na končno oblikovanje?

MG ROHR je uspešno slovensko podjetje, ki sodeluje s priznanimi poslovnimi partnerji avtomobilske, kovinske in gradbene industrije na področju industrije cevi. Rebrandinga smo se lotili tako, da nam je “stari” logotip služil kot izhodišče za razvoj novega. Združitev teh z osnovno dejavnostjo podjetja je pripeljalo do logične rešitve: upognjene cevi kot osnovnega gradnika za nastanek logotipa. Kot akcent smo dodali moder krog, ki ponazarja prerez cevi.

Kako je potekalo sodelovanje z naročnikom? V primeru da je bil slednji vpleten v oblikovalski proces, kakšen tip dialoga ste vzpostavili (npr. redna srečanja, začetna delavnica, reden feedback)?

Sodelovanje je bilo odlično. Po vsej prejeti dokumentaciji in pripravljenem brief-u smo od naročnika prejeli popolno zaupanje, kar nam je omogočilo, da smo se snovanja lahko lotili povsem samostojno in kreativno neobremenjeno. Pregledali smo trg in strateško načrtovali novo podobo podjetja. Na sami predstavitvi novo prenovljene podobe smo naročnika vodili skozi proces snovanja in ga pozitivno, nad pričakovanji, presenetili z nastalo rešitvijo. Od tu naprej so se stvari samo še sestavile v smiselno celoto, ki je edinstvena, sodobna in odraža filozofijo ter dejavnost podjetja.

Kaj vam pomenijo strokovna priznanja (nagrade, omembe, uvrstitve)? Ali vam pomagajo pri pridobivanju novih naročil? Kako nanje gledajo vaše stranke/partnerji?

Vsako priznanje ti da potrditev, da dobro delaš, da ti nov zagon, krepi zaupanje z obstoječimi naročniki in partnerji, obenem pa ti lahko odpira vrata za nova sodelovanja, pri obstoječih in novih naročnikih.

Kako bi opisali trenutno stanje slovenske oblikovalske scene? Kje vidite prostor za razvoj in sistemsko podporo, ki bi lahko okrepila vlogo oblikovanja v gospodarstvu ter prispevala k večji prepoznavnosti slovenskih oblikovalcev na mednarodnem nivoju? Ali menite, da so trenutni mehanizmi in institucije dovolj učinkoviti pri spodbujanju sodelovanja med oblikovalci ter podjetji?

Oblikovalska scena v Sloveniji je v nekem krču. Produkcija je sicer relativno velika, vendar pa je fragmentirana in zelo individualištična. Poleg slabo ali nedelujoče stanovske organizacije je Fundacija Brumen skoraj edina, ki nas vsake dve leti združi na bienalu.